Stinga bude v Bratislave sprevádzať český orchester

Stinga bude v Bratislave sprevádzať český orchester Anglický spevák Gordon Sumner, známy ako Sting vystúpi 29. júna na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.Foto: AP Photo/Abdeljalil BounharBRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – Britského hudobníka Stinga bude na jeho koncerte v Bratislave, ktorý sa uskutoční 29. júna na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, sprevádzať okrem kapely aj Český národní symfonický orchestr. Informovala o tom webová stránka iDNES.cz.

"K Stingovi sme sa dostali po kontakte s dirigentom Stevenom Mercuriom, ktorý bude dirigovať aj v našej sezóne," uviedol zakladateľ orchestra a trubkár Jan Hasenöhrl.

Skladby z albumu Symphonicities, po ktorom je Stingove turné pomenované, budú členovia orchestra skúšať dva dni pred koncertom vo svojom pražskom štúdiu.

"So Stingom sa stretneme až v Bratislave, ale detaily budeme poznať do dvoch týždňov," dodal Hasenöhrl, s ktorého orchestrom už spolupracovali interpreti ako napríklad Serj Tankian, Andrea Bocelli, Michael Kamen, Kevin Costner, Ennio Morricone, Rod Stewart alebo José Cura.

Stingovu sprievodnú kapelu budú tvoriť gitarista Dominic Miller, perkusionista Rhani Krija, vokalista Jo Lawry a basgitarista Ira Coleman. Na nových aranžmánoch a úpravách skladieb sa podieľali Jorge Calandrelli, David Hartley, Michel Legrand, Rob Mathes, Vince Mendoza, Steven Mercurio, Bill Ross, Robert Sadin a Nicola Tescari.

Medzi skladbami, ktoré na koncerte odznejú, by nemali chýbať hity kapely The Police ako napríklad Every Little Thing She Does Is Magic, Roxanne, Next To You a Every Breath You Take rovnako ako piesne z jeho sólovej tvorby ako Englishman in New York, Fragile, Russians, If I Ever Lose My Faith in You, Fields Of Gold alebo Desert Rose. Deň po koncerte v Bratislave sa Sting predstaví aj v Budapešti, odkiaľ sa potom presunie do Nemecka a Francúzska.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné