Sýkora s Klímom so slovenskou reprezentáciou do Fínska

Sýkora s Klímom so slovenskou reprezentáciou do Fínska Foto: SITA/AP BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY, SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia ukončila v stredu popoludní úvodnú časť záverečnej prípravy na MS v Trenčíne a presunula sa do Bratislavy. Z hlavného mesta Slovenska odcestuje výprava vo štvrtok cez Viedeň a Helsinki do Lahti.

Už v utorok bolo jasné, že do Fínska na úvodné dva zápasy Euro Hockey Challenge nepocestuje obranca Ivan Baranka, ktorý si doliečuje zranené koleno, a v stredu sa k nemu pridal aj útočník Marcel Hossa, u ktorého sa prejavila viróza. "Bohužiaľ, do Fínska s chlapcami nepocestujem. Dnes som si bol vybrať lieky, ležím doma a potím sa. Verím, že sa dám čo najrýchlejšie do poriadku a od utorka, keď sa začne ďalšia fáza prípravy, budem opäť k dispozícii trénerovi Hanlonovi," skonštatoval 29-ročný Marcel

Tréner Glen Hanlon sa so svojimi asistentmi rozhodli miesto Baranku s Hossom povolať dvojicu dvadsaťročných, talentovaných hráčov – Jána Sýkoru z Banskej Bystrice a Tomáša Klímu, ktorý si v tejto sezóne obliekal dres českého extraligistu HC Energie Karlove Vary. "Je to tak, vo štvrtok do Fínska s mužstvom pocestujú miesto Baranku s Hossom mladí Sýkora s Klímom," potvrdil zmenu v nominácii generálny sekretár SZĽH Ján Taraba.
Do Helsínk vo štvrtok predpoludním odletí celkom 22 hokejistov – dvojica brankárov, sedem obrancov a trinásť útočníkov. Zverencov trénera Glena Hanlona čaká prvý z dvojice súbojov s Fínskom v piatok v Lahti o 17.30 SELČ, odveta je na programe v sobotu 2. apríla v Kouvole o 15.00 SELČ.

Nominácia SR "A" na dva zápasy Eurohockey Challenge vo Fínsku (Lathi, Kouvola, 31. 3. – 3. 4. 2011):

Brankári: Lukáš Škrečko (HKm Zvolen), Branislav Konrád (Slovan Bratislava).

Obrancovia: Peter Podhradský (Dinamo Minsk/KHL), Dominik Graňák (OHK Dinamo Moskva/KHL), Richard Lintner (SaiPa/Fín.), Ivan Švarný (Litvínov/ČR), Michal Sersen (Jekaterinburg/KHL), Marek Ďaloga (HKm Zvolen), Juraj Cebák (HC’05 Banská Bystrica).

Útočníci: Miroslav Šatan (OHK Dinamo Moskva/KHL), Juraj Mikúš (Spartak Moskva/KHL), Štefan Ružička (Spartak Moskva/KHL), Martin Cibák (Čerepovec/KHL), Branko Radivojevič (Spartak Moskva/KHL), Rastislav Dej (Karlove Vary/ČR), Tomáš Surový (Dinamo Riga/KHL), Milan Bartovič (Liberec/ČR), Vladislav Baláž (HKm Zvolen), Radoslav Tybor (Dukla Trenčín), Matej Češík (HC’05 Banská Bystrica), Tomáš Klíma (Karlove Vary/ČR), Ján Sýkora (HC’05 Banská Bystrica).


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné