T-Systems získal od skupiny E.ON zákazku za 25 mld. CZK

T-Systems získal od skupiny E.ON zákazku za 25 mld. CZK Foto: SITA/APPRAHA 30. decembra (WEBNOVINY) – Po niekoľkomesačnom výberovom konaní zvolila spoločnosť E.ON ako poskytovateľa outsourcingu v oblasti informačných a komunikačných technológií spoločnosť T-Systems. Tá bude podľa zverejnených informácií zabezpečovať pre skupinu E.ON hlasovú a dátovú komunikáciu. Hodnota zákazky prevyšuje 1 mld. eur, teda zhruba 25 mld. českých korún (CZK). Spoločnosti pritom uzatvorili kontrakt na päť rokov s možnosťou predĺženia až na sedem rokov.

Služby bude T-Systems poskytovať i pre českú časť skupiny E.ON s využitím vlastnej infraštruktúry. Celkovo sa kontrakt vzťahuje na desať európskych krajín, a to Nemecko, Veľkú Britániu, Maďarsko, Českú republiku, Rumunsko, Švédsko, Bulharsko, Taliansko, Holandsko a Slovensko. Okrem prevádzky a správy pevných a mobilných sietí zahŕňa zákazka taktiež služby spojené s infraštruktúrou, audio, web a video konferenciami, platformou pre spoluprácu a prevádzku celej dátovej siete.

Súčasťou zmluvy je taktiež prechod 220 zamestnancov spoločnosti E.ON vo všetkých krajinách do spoločnosti T-Systems. "Noví zamestnanci sú pre nás veľmi dôležití pre zaistenie plynulého prechodu a starostlivosti o technológie a služby. Ovládajú taktiež interné procesy a potreby skupiny E.ON," konštatuje člen predstavenstva spoločnosti Deutsche Telekom a generálny riaditeľ T-Systems Reinhard Clemens.

Skupina T-Systems patrí do koncernu Deutsche Telekom AG. Výnosy T-Systems Czech Republic dosiali v minulom roku viac ako 3 mld. CZK. Celá skupina pritom zamestnáva viac ako 45 tisíc zamestnancov vo viac ako 20 krajinách, pričom jej výnosy za minulý rok predstavovali zhruba 9 mld. eur.

Spoločnosť E.ON pôsobí na Slovensku ako 49-percentný akcionár distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné