Taxík prenasledoval muž v Audi. Musela zasiahnuť polícia

Taxík prenasledoval muž v Audi. Musela zasiahnuť polícia Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 31. decembra (WEBNOVINY) – Zhruba pol hodiny po polnoci dostali na linku 158 policajti oznámenie, že vozidlo taxislužby prenasledoval po Seneckej ceste v Bratislave neznámy vodič Audi A4. Po príchode polície na benzínové čerpadlo na Seneckej ceste sa stretli s prenasledovanou taxikárkou a jej 35-ročným klientom, ktorí doplnili podrobnosti. Policajti vodiča vozidla Audi A4 našli na parkovisku hypermarketu na Zlatých Pieskoch a zastavili ho. Auto potom prehľadali a našli v ňom dlhú guľovú zbraň, ktorú mal vodič v nelegálnej držbe, množstvo nábojov do guľovej zbrane, bejzbalovú pálku, kuchynský nôž a farmaceutické látky. Vodiča, 55-ročného muža z Brna, okamžite zadržali, v súčasnosti je na obvodnom policajnom oddelení. Nájdené veci policajti zaistili a prípad intenzívne vyšetrujú. Zatiaľ muža obvinili zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania zo zbraňami, no nie je vylúčené, že vyšetrovateľ rozšíri stíhanie aj o iný trestný čin. Podľa zistení policajtov vozidlo taxislužby Čech prenasledoval už od nastúpenia 35-ročného zákazníka do taxíka na Vrútockej ulici v Bratislave. Agentúru SITA o tom informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Za krádež autobatérií mu hrozia dva roky
Hlohovskí policajti vypátrali páchateľa podozrivého z krádeže a obvinili ho. Ešte v novembri sa 45-ročný muž z Dvorníkov v okrese Hlohovec vlámal v tejto obci do areálu, v ktorom parkovali rôzne nákladné autá. Zo šiestich z nich ukradol autobatérie, čím spôsobil majiteľovi škodu minimálne za 950 eur. Už viackrát trestanému mužovi hrozí dvojročné väzenie. Agentúru SITA informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Bonus: Bizarné zločiny roku 2010 Za pokus o krádež mu hrozia dva roky
Cíferskí policajti chytili páchateľa, ktorý chcel kradnúť v pohostinstve v Hrnčiarovciach nad Parnou v Trnavskom okrese. V stredu v noci sa pomocou prineseného náradia pokúšal vlámať do pohostinstva. Priamo pri čine ho však prichytila policajná hliadka, ktorá ho pri úteku zadržala v Kamennom mlyne. Policajti obvinili 36-ročného Trnavčana z krádeže v štádiu pokusu, za čo mu hrozí dvojročné väzenie. Majiteľovi spôsobil škodu za 150 eur. Agentúru SITA informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné