Thaci prirovnal Martyho správu ku Goebbelsovej propagande

Thaci prirovnal Martyho správu ku Goebbelsovej propagande Hashim ThaciFoto: SITA, APŽENEVA 30. decembra (SITA/AFP) – Kosovský premiér Hashim Thaci vehementne odmieta podozrenia z obchodovania s orgánmi a drogami a je podľa vlastných slov pevne odhodlaný proti správe vyšetrovateľa Rady Európy (RE) Dicka Martyho bojovať všetkými "právnymi a politickými prostriedkami". Martyho správa obsahuje mnohé "výmysly" a opiera sa o "fámy", uviedol Thaci v rozhovore, ktorý vo štvrtok zverejnili švajčiarske noviny Bund a Tages-Anzeiger.

"Spôsob a štýl, akým Marty svoju správu napísal, mi pripomína propagandu Josepha Goebbelsa. Podtón týchto pamfletov je rasistický," prirovnal kosovský premiér vyšetrovateľa RE k Hitlerovmu ministrovi propagandy. Správu jednoznačne odmietol s tým, že neobsahuje "ani fakty, ani dôkazy".

Thaci bol podľa Martyho správy v rokoch 1998 až 2000 šéfom takzvanej Drenickej skupiny Kosovskej oslobodzovacej armády, ktorá stála za únosmi a vraždami Srbov. Ich telesné orgány potom predávali solventným zákazníkom do zahraničia. Gang bol okrem toho zapojený aj do nelegálneho obchodu s drogami, tvrdí Marty v správe, na ktorej pracoval dva roky. Kosovská vláda označila tieto informácie za výmysly, ktorých cieľom je zdiskreditovať kosovských lídrov.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné