Tipos nie je len o hre…

Tipos nie je len o hre... BRATISLAVA 31. marca (WBN/PR) – Spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a.s. minulý rok vyplatila hráčom výhry vo výške takmer 212 miliónov eur. Od roku 2007 hranica vyplatených výhier za rok neklesla pod 173-miliónov eur. V roku 2010 padol v číselnej lotériovej hre LOTO rekordný počet jackpotov – 24. Šťastným hráčom tak na ich účtoch pribudlo viac ako 16,77 milióna eur.

No okrem hier sa TIPOS venuje aj charite, sponzoringu a podpore športu, či kultúry. Prispieva na boj proti povodniam a pomoc s odstraňovaním ich následkov.

Od roku 2006 putovalo z TIPOSu na dary, určené pre charitu a rôzny sponzoring, každoročne priemerne okolo 294-tisíc eur. Pre tento rok je plán 330-tisíc eur. Ako jediný držiteľ licencie na prevádzkovanie číselných lotérií na území Slovenskej republiky počas 20 rokov svojej existencie vytvoril TIPOS zdroje vo výške približne 276 mil. eur, ktoré boli použité na podporu športu, rozvoj kultúry, verejnoprospešné aktivity, alebo peniaze smerovali priamo do štátneho rozpočtu.

Minulý rok spoločnosť TIPOS odviedla 20 miliónov eur ako protipovodňový odvod, na základe vlani novelizovaného zákona o hazardných hrách. Ďalších 20 miliónov eur odvádza od januára 2011 v pravidelných mesačných splátkach. Peniaze sú určené na boj proti povodniam a na pomoc odstraňovaní ich následkov.

Na odvodoch z hazardných hier odviedol vlani TIPOS do štátneho rozpočtu SR takmer 30 miliónov eur. Od roku 2007 neklesli tieto odvody TIPOSu do rozpočtu krajiny pod 26 miliónov eur.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné