Tour de Ski bude nakoniec bez Bátoryho

Tour de Ski bude nakoniec bez Bátoryho Foto: SITA/Ivan ČillíkLUČATÍN 30. decembra (WEBNOVINY) – Prestížny a lukratívny seriál pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski, ktorý sa v piatok 31. decembra začína prológom v nemeckom Oberhofe, bude bez slovenského reprezentanta Ivana Bátoryho.

"Rozhodol som sa na poslednú chvíľu, že neodcestujem. Zdravotne nie som na tom tak dobre, aby som zvládol náročnú sériu pretekov,“ uviedol pre agentúru SITA skúsený 35-ročný lyžiar a pokračoval: "Už po návrate z predvianočných pretekov Svetového pohára vo francúzskom La Clusaz som sa necítil dobre. Bol som unavený, škriabalo ma v hrdle. Vynechal som tréningy a myslel som si, že to prejde. Po Vianociach som to skúsil, ale nešlo to. Absolvoval som preto lekárske vyšetrenia a tie potvrdili, že mám zapálené priedušky. Dostal som jednu dávku antibiotík. Tie som už dobral, ale s ľahkým tréningom začnem až počas nadchádzajúceho víkendu," vysvetľoval Ivan Bátory.

Na TdS teda bude v kategórii mužov štartovať zo Slovenska iba Martin Bajčičák. "Verím, že som sa rozhodol správne. Možno by som to zvládol aj po tréningovom výpadku, ale to by sa podľa mňa prejavilo neskôr. Vrcholom sezóny budú majstrovstvá sveta na prelome februára a marca, tam chcem byť fit a čo najlepšie pripravený," pokračoval rodák z Liptova. Momentálne je s rodinou v Lučatíne neďaleko Banskej Bystrice. "Od pondelka už chcem trénovať naplno. O týždeň chcem absolvovať preteky Slavic Cup-u v poľskom Zakopanom a potom preteky Svetového pohára v estónskom Otepää," uzavrel Ivan Bátory.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné