Tréner Colorada Sacco neplánuje urobiť z Budaja jednotku

Tréner Colorada Sacco neplánuje urobiť z Budaja jednotku Foto: AP Photo/Barry GutierrezDENVER 29. decembra (WEBNOVINY) – V tíme zámorskej hokejovej NHL Colorado Avalanche vládne v aktuálnom ročníku zaujímavá situácia medzi dvojicou brankárov. Zatiaľ čo minuloročný suverén Craig Anderson sa v novej sezóne potýka so zraneniami a ešte sa ani zďaleka nedostal do špičkovej vlaňajšej formy, jeho náhradník slovenský gólman Peter Budaj šikovne využil situáciu a dokazuje trénerovi Joeovi Saccovi, že chytať vie aj on. Obaja gólmani sa v 36 doterajších zápasoch dostali do bránky 19-krát. Anderson nastúpil od začiatku do bránky v 19 zápasoch, Budaj v 17 stretnutiach. Dvadsaťdeväťročný Američan má bilanciu 10-6-2, o rok mladší Banskobystričan 9-6-3. Úspešnosť majú obaja takmer rovnakú – Anderson 90,0%, Budaj 89,7%. Slovenský gólman má lepší priemer inkasovaných gólov na zápas (3,05 oproti 3,21) a zaznamenal v tejto sezóne aj jedno čisté konto. Napriek tomu Sacco vyhlasuje: "Nie je tu žiaden tieň pochybnosti, žiadna kontroverzia. Naším gólmanom číslo jeden je Anderson."

V pondelok dostal v bránke "lavín" šancu Peter Budaj, no nezabránil domácej prehre s Detroitom 3:4 po predĺžení. "Dnes sme dali šancu Petrovi a myslím si, že bol dobrý. Craig však práve teraz na sebe pracuje veľmi tvrdo v tréningu, chce sa dostať späť na vrchol. Som si istý, že sa mu to podarí. Celá naša organizácia, ako aj všetci spoluhráči veria, že mu to vyjde," skonštatoval po pondelkovom zápase pre Denver Post tréner Sacco. Ten podľa vlastných slov nikdy neuvažoval, že by mal na kratší, či dlhší čas Andersona pripraviť o post jednotky: "Nikdy som nad tým nepremýšľal. Myslím si, že existuje iná cesta. Domnievam sa, že Craig sa opäť stane takým gólmanom, akého sme poznali v minulej sezóne. Začína s tým už na tréningu. Taký býval aj predtým – extrémne tvrdo pracujúci na tréningoch. Myslím si, že jeho sústredenie sa na každý detail pri každodennom drile je excelentné. To je cesta, ktorou sa dá čokoľvek zmeniť, keď cítiš, že niečo nie je v poriadku."

Andersonovi sa po sezóne končí dvojročná zmluva s "lavínami". Preto bojuje aj o nový kontrakt, ktorý by najradšej podpísal skôr, ako sa 1. júla stane voľným hráčom. "V každom momente na ľade bojuješ o zmluvu a je úplne jedno, či je to v prvom alebo poslednom roku platnosti kontraktu. Som šťastný, že sa môžem venovať hre, ktorú milujem. Je to detská hra. Ak máš z nej rešpekt a nebavíš sa ňou, nemôžeš byť dobrým hokejistom. Prichádzam s radosťou a nadšením každý deň na klzisko a teším sa na spoluhráčov. Starám sa len o veci, ktoré sú pod mojou kontrolou," poznamenal Anderson.

Konkurenčný boj vylučuje aj Budaj. "To je otázka pre trénerov. Práca brankára je pomáhať tímu víťaziť v zápasoch a nesústrediť sa na nič iné, len na túto jednu vec. Na toto musím byť nastavený, keď dostanem šancu nastúpiť. Vždy tu chcem byť pre tím a pomáhať mu k víťazstvám," dodal Peter Budaj.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné