Tréner Rakúšanov má rešpekt pred Slovákmi

Tréner Rakúšanov má rešpekt pred Slovákmi Brankár Slovenska Richard Štochl. Ilustračné foto.Foto: SITA/Jozef JakubčoVIEDEŇ 30. marca (WEBNOVINY) – Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov sa najbližšie predstaví v utorok 12. apríla v Tullne v medzištátnom priateľskom zápase s domácim Rakúskom (začiatok o 20.15 h).

Pre oba národné tímy bude stretnutie prípravou na záver kvalifikácie ME 2012, v ktorej majú dobré vyhliadky na postup na šampionát v Srbsku.

Rakúšania sú na čele 5. skupiny, ale v júni ich čakajú rozhodujúce súboje s priamymi konkurentmi – doma v Innsbrucku s Nemeckom a potom na Islande. Šéftréner Magnus Andersson povolal na sústredenie od 9. – 12. apríla 19-členný káder, v ktorom sú piati nováčikovia a na druhej strane v ňom nefiguruje najväčšia hviezda rakúskeho tímu Viktor Szilágyi (SG Flensburg-Handewitt).

"Pre nás je to dôležité sústredenie a Slovensko je pre nás veľmi dobrý súper v príprave na júnové zápasy. Slováci dokázali v doterajšom priebehu kvalifikácie ME, nedávno aj domácim víťazstvom nad Švédskom, že sú v dobrej forme. V tabuľke 4. skupiny figurujú na čele s rovnakým počtom bodov ako Švédi a sú viac než jednou nohou už na ME v Srbsku.

Mám veľký rešpekt pred týmto družstvom a som presvedčený, že po dueli so Slovenskom budeme lepšie vedieť, ako sme na tom momentálne. Každý jeden tréningový deň bez kvalifakačného tlaku je nesmierne cenný pre hráčov i pre mňa," vyzdvihol bývalý švédsky reprezentant M. Andersson na oficiálnej stránke Rakúskeho hádzanárskeho zväzu význam konfrontácie s tímom SR, ktorému budú chcieť jeho zverenci odplatiť prehru z januárového súboja o konečné 17. miesto na MS 2011 vo Švédsku (35:39).


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné