Tržby nemeckého maloobchodu v decembri klesli

Tržby nemeckého maloobchodu v decembri klesli Foto: SITABERLÍN 31. januára (WEBNOVINY) – Nemecké maloobchodné tržby upravené o infláciu v decembri medzimesačne oslabili o 0,3 %. Vyplýva to z predbežných údajov, ktoré v pondelok zverejnil štatistický úrad krajiny. V porovnaní s decembrom predchádzajúceho roku sa tržby nemeckých maloobchodníkov zmenšili o 1,3 %. Štatistické údaje nenaplnili očakávania analytikov oslovených v prieskume, ktorý minulý týždeň uskutočnila agentúra Reuters. Analytici predpokladali, že maloobchodné tržby medzimesačne posilnia o 2 % a medziročne budú vyššie o 1,1 %.

Nemecký štatistický úrad zároveň informoval, že reálne tržby maloobchodu v minulom roku boli o 1,2 % vyššie ako v krízovom roku 2009, kedy o 3,1 % oslabili. Štatistické údaje sú založené na údajoch zo siedmich spolkových krajín, ktoré sa na celkových nemeckých maloobchodných tržbách podieľajú približne tromi štvrtinami.

Nemecký maloobchod očakáva 1,5-percentný rast tržieb
Asociácia nemeckých maloobchodníkov (HDE) odhaduje, že tržby v nemeckom maloobchode v reálnych cenách v roku 2011 vzrastú o 1,5 %. Združenie zároveň v pondelok uviedlo, že na úrovni 1,5 % v tomto roku očakáva aj rast spotrebiteľských cien. Nemecký maloobchod v decembri prekvapujúco zaznamenal štvrtý pokles za posledných päť mesiacov, keď tržby upravené o infláciu medzimesačne klesli o 0,3 %.
Nemecký štatistický úrad v pondelok informoval, že reálne tržby maloobchodu v minulom roku boli o 1,2 % vyššie ako v krízovom roku 2009, kedy o 3,1 % oslabili. Štatistické údaje sú založené na údajoch zo siedmich spolkových krajín, ktoré sa na celkových nemeckých maloobchodných tržbách podieľajú približne tromi štvrtinami.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné