Uneseného Palestínčana v Izraeli obvinia

Uneseného Palestínčana v Izraeli obvinia Dirár Abú SísíFoto: SITA/APJERUZALEM 31. marca (WEBNOVINY) – Izraelské orgány budúci týždeň vznesú obvinenia voči Palestínčanovi Dirárovi Abú Sísímu, ktorý zmizol počas februárového pobytu na Ukrajine a v súčasnosti ho zadržiavajú na území židovského štátu. Vo štvrtok o tom informovala jeho advokátka Smadar Ben-Natanová, ktorej podľa vlastných slov neprezradili, čoho sa obvinenia budú týkať. Sísího by mali v najbližších hodinách predviesť pred súd, kde mu oznámia rozhodnutie o predĺžení väzby. Podľa Ben-Natanovej ho obvinia v deň, keď sa bude končiť nová väzobná lehota.

Podrobnosti Sísího prípadu sú stále nejasné, keďže Izrael naň uvalil informačné embargo. Premiér Benjamin Netanjahu však v stredu vyhlásil, že 42-ročný palestínsky inžinier je členom militantného hnutia Hamás a Izraelčania od neho získali bližšie nešpecifikované informácie. Ben-Natanová ako aj Sísího príbuzní však popierajú, že bývalý pracovník elektrárne v Pásme Gazy slúžil Hamásu.

Sísí zmizol v noci z 18. na 19. februára, keď cestoval vlakom z Charkova do Kyjeva. Jeho manželka Veronika sa od železničiarov dozvedela, že ho odviedli dvaja muži vystupujúci ako agenti ukrajinskej tajnej služby. Ukrajinské orgány však tvrdia, že na Sísího zadržaní sa nepodieľali. Kyjev si minulý týždeň predvolal izraelského veľvyslanca na Ukrajine, ktorý mal celú záležitosť vysvetliť. Sísího manželka vyjadrila presvedčenie, že išlo o únos zorganizovaný izraelskou tajnou službou, ktorej cieľom je sabotovanie elektrárne v Gaze. Palestínske centrum pre ľudské práva, ktoré za Sísím vyslalo svojho právnika, uviedlo, že Palestínčana odvliekli zo spacieho vozňa a spútali izraelskí agenti. Tí ho následne donútili nastúpiť do lietadla smerujúceho do Izraela.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné