Úrady obvinili štyroch Lukašenkových protikandidátov

Úrady obvinili štyroch Lukašenkových protikandidátov Počas demonštrácií polícia zadržala stovky protestujúcich, vo väzbe ich zostalo 26 vrátane siedmich Lukašenkových protikandidátov. Ilustračné foto SITA, APMINSK 30. decembra (WEBNOVINY) – Bieloruské úrady obvinili v stredu štyroch opozičných lídrov z organizovania povolebných nepokojov. Všetci štyria kandidovali v decembrových prezidentských voľbách proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Počas demonštrácií polícia zadržala stovky protestujúcich, vo väzbe ich zostalo 26 vrátane siedmich Lukašenkových protikandidátov. Prokuratúra vzniesla obvinenia voči Vladimirovi Nekľajevovi, Andrejovi Sannikovovi, Nikolajovi Statkevičovi a Vitalijovi Rymaševskému. Alexeja Michaleviča s najväčšou pravdepodobnosťou obvinia vo štvrtok, ďalších dvoch, Rygora Kostuševa a Dmitrija Ussa stále vyšetrujú. Obvineným hrozí trest až 15 rokov väzenia.

"Vladimirovi Nekľajevovi oznámili obvinenie z organizovania masových nepokojov," informovala jeho právnička Tamara Fidorenková. Nekľajev je podľa nej v zlom zdravotnom stave a trpí vysokým tlakom. Polícia ho po zadržaní surovo zbila a do väzby ho vzali rovno z nemocnice. "Keby nebolo jeho spoluväzňov, už by bol mŕtvy," povedala.

Viac informácií tu:
Lukašenko získal takmer 80 percent hlasov

Lukašenko označil odporcov volieb za zločincov

SR odsúdila násilie po prezidentských voľbách v Bielorusku

Kanada je udalosťami v Minsku znepokojenáNa masových povolebných demonštráciách v Minsku sa v nedeľu zúčastnilo až 40 000 priaznivcov opozície. Polícia zatkla 639 osôb vrátane siedmich Lukašenkových protikandidátov.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné