V Bruseli rokujú o nových výzvach pre Európu do roku 2020

V Bruseli rokujú o nových výzvach pre Európu do roku 2020 Minister hospodárstva a výstavby SR Ján FigeľFoto: SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Nové výzvy pre hospodársku, sociálnu a územnú súdržnosť pre Európu do roku 2020 sú témou dvojdňovej konferencie, ktorá sa koná v Bruseli 31. januára a 1. februára. Na konferencii sa zúčastňuje prvý podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ (KDH). "Slovenská republika vyjadrila podporu politike súdržnosti na európskej, národnej a regionálnej úrovni aj po roku 2013," informoval v pondelok hovorca ministra dopravy Martin Krajčovič. Stalo sa tak na základe informácie o príspevku SR v rámci procesu verejných konzultácií k záverom z piatej správy Európskej komisie o hospodárskej, sociálnej a územnej súdržnosti, ktorý vzala vláda SR na vedomie 26. januára.

Na konferencii v sídle Európskej únie sa zúčastňujú napríklad predseda Európskej komisie José-Manuel Barroso, predseda Európskeho parlamentu Jerzy Buzek i maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého krajina v prvom polroku tohto roka v únii prvý raz predsedá. Európska komisia zverejnila piatu správu o hospodárskej, sociálnej a územnej súdržnosti v novembri minulého roka, čím otvorila verejnú diskusiu k dokumentu. "Politika súdržnosti, t..J. kohézie je kľúčovou témou pre rast SR ako plnohodnotného člena Európskej únie. Diskusný príspevok Slovenska bude zaslaný Európskej komisii," dodal Krajčovič.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné