V Číne by sa malo do roku 2015 predať 23 mil. áut ročne

V Číne by sa malo do roku 2015 predať 23 mil. áut ročne Foto: SITA/APŠANGHAJ 18. apríla (WEBNOVINY) – Ročný predaj automobilov v Číne by sa mal do roku 2015 zvýšiť na 23 mil. automobilov, čo je v porovnaní s rokom 2010 zvýšenie predaja o 27 %. Vyplýva to z informácii ministerstva priemyslu a informačných technológií, ktoré boli zverejnené v pondelok. Medializované informácie naznačujú spomalenie rastu automobilového trhu v krajine. V roku 2010 sa totiž ročný predaj automobilov v Číne zvýšil o 32,4 % na 18,06 mil. predaných áut, čo Číne upevnilo pozíciu najväčšieho automobilového trhu na svete.

Spoločne s čínskym trhom očakáva rast aj najväčšia čínska automobilka SAIC Motor, ktorá plánuje zvýšiť svoj predaj do roku 2015 na 6 mil. automobilov ročne. Informoval o tom Zhou Langhui, viceprezident SAIC Group. Spoločnosť SAIC a jej spoločné podniky predali v minulom roku 3,6 mil. automobilov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom nárast o 32 %.

Pokračujúci rast čínskeho automobilového trhu v nasledujúcich rokoch v priemere o 10 % ročne predpovedá prezident spoločnosti PSA Peugeot Citroën (PSA) Philippe Varin. "Desaťpercentný rast pretrvá niekoľko rokov," uviedol pred otvorením automobilovej výstavy v Šanghaji. PSA chce podľa Varina medzi rokmi 2015 až 2020 zvýšiť svoj podiel na čínskom trhu na 8 % z vlaňajších 3,3 %. Čína je v súčasnosti pre PSA druhým najväčším trhom po Francúzsku.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné