V kauze vraždy študentky Anikó vypovedal revízor

V kauze vraždy študentky Anikó vypovedal revízor Foto: SITA BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – V kauze vraždy študentky Anikó S. dnes vypovedal revízor cestovných lístkov, ktorý v deň vraždy kontroloval v trolejbuse obžalovaného, bývalého priateľa študentky Dávida B.

Predseda senátu Okresného súdu Bratislava I. na pojednávaní oboznamoval s listinnými dôkazmi.

Podľa dôkazného materiálu sa na mieste vraždy dodatočne našla časť náušnice, akú nosieval obžalovaný. Ten odmieta, že by sa pohyboval po trase, stanovenej lokalizáciou mobilných telefónov, ktoré zmizli obeti po vražde. Prípad odročili na 9. mája.

Vražda vysokoškoláčky Anikó bola prvou v minulom roku v Bratislave. Dievča zavraždili 6. januára v byte na Sibírskej ulici v Bratislave. Dávida z vraždy obvinili o dva dni neskôr. Na novembrovom pojednávaní vypovedal spoluväzeň obžalovaného, ktorý uviedol, že sa mu vo väzbe Dávid B. k vražde priznal. Dávida v roku 2006 obvinili z dvojnásobného zločinu znásilnenia. V tom čase spáchal aj úverový podvod a pokus o prečin ublíženia na zdraví a výtržníctva. Z väzby ho prepustili v decembri 2008. Za tieto trestné činy ho vo februári 2010 odsúdil Okresný súd Bratislava 5 na trinásť rokov väzenia, čo v auguste potvrdil aj odvolací Krajský súd v Bratislave.

Odmieta, že ju zabil

Na februárovom pojednávaní vypovedal bezdomovec Roman H., ktorý tvrdí, že bol v deň vraždy pri dome zabitej spolu s obžalovaným Dávidom B. Bezdomovec a obžalovaný sa predtým stretli náhodne na autobusovej stanici. Tam Dávid B. čakal na priateľku, ktorá však nepricestovala. Bezdomovec uviedol, že mu Dávid B. sľuboval nejakú fušku, ale najprv sa spolu vybrali za jeho priateľkou, či je doma.

Podľa svedkových slov zabúchal Dávid B. na okno bytu, kde jeho kamarátka bývala, a predstavil sa ako polícia. Bezdomovec povedal, že ďalej čakal pred domom, Dávid B. zmizol, nevie presne kam. Svedok pred domom čakal asi 20 minút, ale Dávid B. neprichádzal, tak sa rozhodol odísť. Zakričal smerom do bytu, Dávid B. nato, pravdepodobne cez odchýlené okno, odpovedal. Dávid B. podľa svojho obhajcu od začiatku priznáva, že v byte Anikó v deň vraždy bol. Odmieta však, že ju zabil.

Jednu ženu už v minulosti znásilnil

Pred súdom vo februári vypovedala aj bývalá priateľka Dávida B., ktorú v minulosti znásilnil. Počas ich vzťahu býval podľa jej slov žiarlivý, násilnícky, vyhrážal sa jej, tvrdil o sebe, že je policajt. Nosieval nožík a niekedy aj plynovú pištoľ. Na januárovom pojednávaní v kauze vraždy Anikó súdny znalec hovoril o duševnej poruche, ktorou trpí Dávid B.

Podľa znalca však táto nemala vplyv na rozpoznanie závažnosti konania obžalovaného. Podľa znalca obžalovaný netrpí sexuálnou deviáciou, hypersexualita je súčasťou jeho osobnosti. Sexuálny motív skutku podľa znalca sa nezistil, obžalovaný čin spáchal vo vystupňovanom afekte hnevu. Podľa ďalšieho znaleckého posudku obžalovaný nedokáže pokojne riešiť situácie, pri ktorých je vystavený neúspechu. Jeho resocializácia je podľa posudku možná, musel by však byť aktívny a chcieť.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné