V Košiciach stále sneží. Vyhlásili 1. stupeň zimnej údržby

V Košiciach stále sneží. Vyhlásili 1. stupeň zimnej údržby Ilustračné foto SITA/Michal SvítokKOŠICE 31. decembra (WEBNOVINY) – V Košiciach vyhlásili na území mesta 1. stupeň zimnej údržby pre pretrvávajúce nepriaznivé poveternostné podmienky, informovala hovorkyňa košického magistrátu Katarína Jantošovičová. „Intenzívne sneženie sa prejavuje v južnej časti mesta, kde je poveternostná situácia zložitejšia. Nepretržite tam sneží od štvrtka obeda. Preto sa mechanizmy viac sústreďovali do tejto časti mesta,“ uviedla.

Podľa operačného plánu prioritou pri čistení ciest zostávajú hlavné cestné trasy, po ktorých premáva mestská hromadná doprava. Pre nezjazdnosť ciest vodiči liniek MHD nehlásia žiadne meškania spojov, či odchýlky v cestovnom poriadku. Dodávateľská spoločnosť Kosit má v teréne 26 mechanizmov, tri traktory poskytla Správa mestskej zelene, ktorá zabezpečila aj 87 ľudí na ručné čistenie chodníkov a schodov.

Čistiť, a to aj ručne, sa bude Hlavná ulica a priľahlé ulice, lebo večer je v centrálnej mestskej zóne pripravený silvestrovský program.

Na križovatkách v kopcovitom teréne na sídlisku Dargovských hrdinov (zastávka Fábryho) a KVP (zastávka Zombova) bude počas dňa vypnutá cestná svetelná signalizácia v záujme plynulého prejazdu sypačov a spojov MHD.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné