V Krompachoch vylúpili pobočku banky

V Krompachoch vylúpili pobočku banky Ilustračné foto. Foto: SITA/KRPZ BratislavaBRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Pobočku banky v Krompachoch v okrese Spišská Nová Ves vylúpil dnes neznámy páchateľ. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová, pred 14:00 doposiaľ neznámy, kuklou maskovaný páchateľ vošiel do pobočky banky a pod hrozbou použitia krátkej guľovej zbrane, ktorú držal v ruke, žiadal od pracovníčky peniaze.

Žena mu v obave o svoj život vydala hotovosť 1 500 eur. Druhá pracovníčka medzitým spustila poplašné signalizačné zariadenie. Po čine muž z miesta ušiel na osobnom aute. K zraneniu osôb našťastie nedošlo. Po páchateľovi i vozidle policajti intenzívne pátrajú.

CHRONOLÓGIA: Lúpeže bánk v roku 2011

26. januára
Ozbrojený a maskovaný páchateľ lúpil v banke na Gorkého ulici v centre Bratislavy. Pod hrozbou použitia zbrane si odniesol 1 500 eur. Pri prepade nebol nikto zranený.

2. februára
Pobočku Slovenskej sporiteľne v Dudinciach prepadli krátko po 9:00 dvaja maskovaní páchatelia. Vošli do banky a pod hrozbou použitia krátkej guľovej zbrane požadovali od pracovníčok peniaze. Zamestnankyne im vydali viac ako 8700 eur. Polícia 12. februára obvinila zo zločinu lúpeže v spolupáchateľstve 40-ročného Slavomíra G. zo Žarnovice, totožnosť jeho komplica je neznáma. Obvinený Slavomír G. má podľa polície na svedomí aj lúpež v tej istej pobočke Slovenskej sporiteľne v Dudinciach z 30. decembra 2008. Ukradol vtedy viac ako 577-tisíc korún, teda vyše 19-tisíc eur. Hrozí mu väzenie na 7 až 12 rokov.

7. februára
Predpoludním lúpila v banke v Šali 34-ročná žena. S nožom v ruke prišla k okienku a pýtala si peniaze, načiahla sa za pult a zobrala asi štyritisíc eur. Potom vošla do vedľajšieho vchodu a na okno odložila nôž aj peniaze. Tu ju chytila policajná hliadka. Vyšetrovateľ ženu obvinil z lúpeže, hrozí jej až 12-ročné väzenie.

11. februára
Nadránom vykradli Ľudovú banku na Hlavnej ulici v Galante, v pobočke následne vybuchla výbušnina a začalo horieť. Plamene poškodili bankomat, súkromné sejfy a zariadenie miestnosti. Riaditeľ pobočky banky odhadol škodu na 100-tisíc eur. Požiar likvidovalo osem hasičov.

28. februára
Neznámy ozbrojený páchateľ si z pobočky banky v Krompachoch (okr. Spišská Nová Ves) odniesol 1 500 eur. Kuklou maskovaný lupič ušiel z miesta činu na osobnom aute po tom, čo pracovníčka banky spustila poplašné signalizačné zariadenie.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné