V Mlynskej doline môže vzniknúť záchytka

 V Mlynskej doline môže vzniknúť záchytka Ilustračné foto. Foto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) – V bratislavskej Mlynskej doline v Karlovej Vsi by mala vzniknúť záchytka. Momentálne v Bratislave žiadna záchytka nie je a podľa hovorcu primátora Ľubomíra Andrassyho to chýba z hľadiska funkcií vo verejnom záujme, ktoré má samospráva realizovať.

Mesto už vyčlenilo priestor, kde by záchytku mohlo prevádzkovať. "Priestorovo máme veci pripravené, zákon však presne hovorí, že samospráva musí mať aj partnera z hľadiska zabezpečenia základnej zdravotnej starostlivosti," uviedol pre agentúru SITA Andrassy.

Mesto musí mať podľa neho kontrakt so zdravotníckym zariadením, ktoré vie posúdiť zdravotný stav u osoby, ktorá je pod výrazným vplyvom alkoholu, aby sa nestala akákoľvek mimoriadna udalosť.

V nadchádzajúcich týždňoch chce mesto hľadať partnera, ktorý by bol zákonným garantom tej oblasti, ktorú mesto garantovať nemôže, a to je zdravotná starostlivosť a všetko s tým spojené. "Priestory sú pripravené, ak sa nám podarí nájsť partnera, ktorý by akceptoval aj finančnú otázku a spolupodieľanie sa na tomto projekte, tak to vieme spustiť v tomto roku," uviedol Andrassy.

Projekt podľa neho nie je viazaný na organizáciu majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ale mesto má záujem pomôcť riešiť tento problém aj preto, že s ľuďmi pod vplyvom alkoholu sú vážne problémy. "Gro financovania by bolo z poplatkov za umiestnenie v tomto zariadení," uviedol Andrassy. Ďalšia finančná záťaž bude na pleciach mesta a partnerovi, ktorý zabezpečí zdravotnú starostlivosť.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné