V Prahe chytili jedného z najhľadanejších Slovákov

V Prahe chytili jedného z najhľadanejších Slovákov Ilustračné foto. Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – V susednej Českej republike zadržali jedného z najhľadanejších Slovákov, údajného člena košického podsvetia Jána T. Ako uviedla TV Markíza, zatklo ho komando na rušnej križovatke v Prahe. Desiatky kukláčov mu zablokovali auto a vytiahli ho na zem.

Na Slovensku ho podozrievajú okrem vraždy aj z vydierania a dvojnásobného podpálenia košickej herne. Českí kriminalisti považujú jeho zatknutie za úspech. Bol vraj majster preobliekania a v ČR sa zdržiaval pod falošnou identitou, ktorú tiež často menil. Pre slovenskú políciu je Ján T. podľa TV Markíza známa firma. Bývalého legionára podozrievajú z dvojnásobného podpálenia košického kasína. Prvýkrát údajne hodil do herne plnej ľudí horľavý koktail. O mesiac tam zrejme prišiel opäť, do miestnosti kde sa zabávalo 40 ľudí nalial horľavú látku a ušiel.

Jeho meno sa však podľa TV Markíza spája aj s vraždou údajného dílera drog. Jána T. by zrejme začiatkom budúceho roka mali eskortovať na Slovensko. Okrem vraždy a podpálenia herne je obvinený z vydierania, krivej výpovede a krivého obvinenia.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné