V prológu TdS triumf Kowalczykovej

V prológu TdS triumf Kowalczykovej Foto: SITA, APOBERHOF 31. decembra WEBNOVINY) – Víťazkou prológu žien na 5. ročníku prestížneho a lukratívneho seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski – behu voľnou technikou s intervalovým štartom v nemeckom Oberhofe sa stala obhajkyňa celkového triumfu v TdS z predchádzajúcej sezóny Poľka Justyna Kowalczyková. Olympijská víťazka z tohtoročných ZOH vo Vancouveri na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom zvládla 2811 m dlhý okruh s celkovým prevýšením 81 m v typicky oberhofskom hmlistom počasí pri teplote -4°C za 6:39,0 min. O 1,5 s zaostala Švédka Charlotte Kallová, tretia skončila o 4,8 s pomalšia Astrid Uhrenholdt Jacobsenová z Nórska.

Jediná Slovenka v 57-člennom štartovom poli Alena Procházková dosiahla 32. najrýchlejší čas, do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus si tak nepripíše ani bod. „Nebolo to celkom podľa mojich predstáv. Nejako na mňa doľahla únava po ceste. Nemala som taký pocit ľahkosti, aký potrebujem v pretekoch cítiť. Škoda. Záver roka som si predstavovala trochu inak. Verím, že vstup do nového roka bude radostnejší,“ uviedla pre agentúru SITA 26-ročná Banskobystričanka. „Nebudem skrývať, že sme chceli byť v tridsiatke najlepších, o pár desatín sekundy to ušlo (Procházková za 30. priečkou zaostala o 0,6 s – pozn.). Je vidieť, že skejt nie je jej silnou zbraňou, najmä v závere sa už trápila, nebola celkom vo svojej koži. V sobotu je na programe klasika, hádam sa s prelomom rokov zlomí aj šťastie,“ dodal Procházkovej tréner Ján Valuška. Jeho zverenka bude v sobotných pretekoch na 10 km klasickou technikou s hendikepovým štartom podľa odstupov z piatkového prológu vybiehať 22 sekúnd po víťazke piatkových pretekov Kowalczykovej.

Výsledky – prológ:
ŽENY (2811 m voľnou technikou s intervalovým štartom):
1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 6:39,0 min, 2. Charlotte Kallová (Švéd.) +1,5 s, 3. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (Nór.) +4,8, 4. Riitta-Liisa Roponenová (Fín.) +5,7, 5. Julia Čekalevová (Rus.) +7,2, 6. Aino-Kaisa Saarinenová (Fín.) +7,3, 7. Denise Herrmannová (Nem.) +8,7, 8. Petra Majdičová (Slovin.) +9,3, 9. Krista Lähteenmäkiová (Fín.) a Laure Barthelemyová (Fr.) obe +9,5, … 32. Alena Procházková (SR) +22,0
SITA


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné