V Ružinove by sa byty mohli predávať dražbou

V Ružinove by sa byty mohli predávať dražbou Ilustračné foto. Foto: SITA/Ivan FleischerBRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – V bratislavskej mestskej časti Ružinov by sa mohli neobsadené byty predávať verejnou dražbou.

Poslanci miestneho zastupiteľstva uložili prednostke Miestneho úradu v Ružinove, aby do júna predložila návrh vysporiadania sa s bytmi zverenými mestskej časti od hlavného mesta. Podľa zástupcu starostu Jána Buocika je verejná dražba najefektívnejším spôsobom, ako byty predať. Mestská časť má v súčasnosti k dispozícii 17 takýchto bytov, zväčša ide o garsónky a jednoizbové byty.

Najlepším spôsobom, ako usporiadať vlastníctvo neobsadených bytov, je podľa Buocika byty predať. „Motivácie sú dve – na mestskú časť nepadne ani tieň podozrenia z nakladania, a je to jeden zo spôsobov, ako mestská časť môže získať prostriedky na svoje iné aktivity,“ uviedol. Podľa poslanca Petra Hrapka je v mestskej časti dosť ľudí, ktorí potrebujú sociálne byty.

Klub SDKÚ-DS vyzval Drozda, aby vrátil 70 000 eur

Poslanecký klub SDKÚ-DS v bratislavskom Ružinove vyzval bývalého starostu Slavomíra Drozda, aby vrátil Ružinovčanom 70 000 eur, ktoré vyplatil v odmenách svojim pracovníkom. Z auditu zmlúv a faktúr na miestnom úrade vyplýva, že bývalý starosta Slavomír Drozd vyplatil svojim najbližším spolupracovníkom odmeny vo výške 10-mesačného platu.

Podľa Viktórie Jančošekovej ich miestny úrad môže využiť na priority, ktoré Ružinovčanov naozaj „pália.“ Agentúra SITA osloví aj Slavomíra Drozda.

„Prečo chceme byty predávať a nedávať ich na prenájom tým, ktorí to naozaj potrebujú,“ zaujímal sa Hrapko. Na takýto účel podľa Buocika slúžia sociálne byty na Vietnamskej ulici. Podľa neho sú tieto byty totálne zdevastované a ak mestská časť byt získa, tak s najväčšou pravdepodobnosťou je po nejakom asociálovi. „Tento typ bytov treba čo najlepšie a najrýchlejšie speňažiť a využiť peniaze pre všetkých Ružinovčanov,“ uviedol Buocik.

Podľa starostu Dušana Pekára sú byty zdevastované a keby ich chcela mestská časť prenajímať, musela by ich podľa starostu zrekonštruovať a to by si vyžadovalo nemalé finančné čiastky. Mestská časť má podľa Pekára aj nájomné byty, ktoré postavila z príspevkov fondu rozvoja bývania. „Tieto byty chceme transparentne prenajímať a chcem navrhnúť zloženie komisie, ktorá by mala prideľovať byty a tie nebude možné odkúpiť,“ uviedol Pekár.

Ružinov by mal schvaľovať rozpočet 3. mája

Rozpočet bratislavskej mestskej časti Ružinov budú poslanci miestneho zastupiteľstva prerokovávať 3. mája. Pekár verí, že predložený rozpočet poslanci aj schvália. Prvý návrh rozpočtu bol prerokovaný už pred februárovým zastupiteľstvom, avšak medializované zmluvné vzťahy, pohľadávky a faktúry, ktoré sa objavili po bývalom vedení, brzdili jeho prípravu.

Za neuhradené faktúry a úver na vymenené okná základných a materských škôl musí mestská časť zaplatiť viac ako 400 tisíc eur. Nezaplatená bola tiež 250-tisícová faktúra za zateplenie Základnej školy Nevädzová, ktoré bolo dokončené minulý rok.Foto: SITA/Michal Svítok

Okrem toho audit ukázal ďalších vyše 162 tisíc eur nezaplatených Ružinovskému športovému klubu.

Prestrešenie hokejbalového ihriska na Pivonkovej ulici doteraz nie je finančne vyrovnané napriek tomu, že sa na ňom už minulý rok odohralo množstvo zápasov aj medzinárodný šampionát.

Zaplatené nie sú ani faktúry za Ružinovské vianočné trhy, ktoré predchádzajúci starosta otváral deň pred komunálnymi voľbami. „Ak nájdeme dôvod a zistíme, že tam bol porušený zákon, tak budeme konať,“ uviedol Pekár.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné