Viac imperializmu na zámku Schloss Hof

Viac imperializmu na zámku Schloss Hof BRATISLAVA 30. marca (WBN/PR) – Viac imperializmu, viac kulinárskych pochutín a ešte viac detských dobrodružstiev: Začiatkom novej sezóny vás v najväčšom rakúskom vidieckom komplexe, v zámku Schloss Hof, očakáva množstvo atraktívnych noviniek.

Už 2. a 3. apríla vám prinášame prvú „chuťovku“, tradičný veľkonočný trh na zámockom veľkostatku.

S radom doplňujúcich ponúk vstupuje 8. apríla najväčší rakúsky komplex barokového zámku na vidieku vôbec, do novej sezóny. Pre tých, ktorí radi cestujú v čase, sa svet baroka otvorí v ešte rôznorodejšom štýle.

Po vyše sto rokoch sa šesť desiatok originálnych kusov nábytku cisára Jozefa II. opäť vrátilo do jeho apartmánu, do zámku Schloss Hof. Starou remeselnou technikou detailne tkané a potlačené tapety ponúkajú zaujímavé pohľady do kráľovského životného štýlu na konci 18. storočia. Avšak umelecko-historické poklady môžete v najbližšej dobe obdivovať aj v novo navrhnutom lapidáriu. Môžete tu natrafiť na rôzne mytologické postavy, vázy, groteskné masky a na mnoho ďalších reliktov z bohatého pokladu sôch, ktoré kedysi zdobili priestrannú terasu. Po ukončení náročných reštauračných prác sa presne v deň začiatku novej sezóny objavia oranžérie princa Eugena Savojského vo svojej pôvodnej kráse. Dva z najväčších a najpôsobivejších skleníkov z obdobia baroka a vypestované rajské záhrady zobrazujú magické čaro stredomorskej flóry ako v dobách legendárneho panovania tohto poľného maršála. Okrem toho je toto podujatie aj vzrušujúcim hudobným zážitkom: zvuková inštalácia vo východnej časti oranžérie, koncipovaná jedným z hornorakúskych multimediálnych umelcov, Josefom Reiterom, spája barokové melódie s modernou technikou v perfektnom hudobnom súzvuku.

Návštevníci, ktorí majú záujem spoznať barok z jeho najchutnejšej stránky, sa môžu vydať na príjemnú kulinársku cestu časom. Pri špeciálnej prehliadke objavíte všakovaké tajomstvá cisárskych šéfkuchárov a ochutnáte drobné chuťovky ako napríklad paštéty, čokolády a božské vína. Najmladší hostia by určite nemali prepásť návštevu detského barokového sveta. Pomocou historických kostýmov sa tam môžu premeniť na princov a princezné, môžu sa cvičiť v správnom zaobchádzaní s kalamárom a brkom, taktiež si môžu zatancovať elegantný menuet alebo prebrať rolu v malom divadelnom predstavení.

Veľkonočný trh: 2. a 3. apríla ( sobota- nedeľa)
Ešte pred oficiálnym začiatkom sezóny sa 2. a 3. apríla otvoria brány k veľkonočnému trhu na barokovom veľkostatku zámku Schloss Hof. Okrem obrovských ponúk rôznych ručných výrobkov a neuveriteľného množstva dobrôt z kuchyne i pivnice vám ponúkame aj bohatý program – od Gašparka cez jazdu kočom až k viazaniu kytíc, starostlivosti o palmy či kurzu maľovania.

Otvorené: od 10–18 hod., apríl-november 2011

Vstupné: € 4,–/6 do 18 rokov € 2,–, rodiny : (2 dospelí + max. 3 deti) € 9.-

Ďalšie informácie pre novinárov: www.schlosshof.at


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné