Vodičovi namerali neskutočných 6,5 promile alkoholu v krvi

Vodičovi namerali neskutočných 6,5 promile alkoholu v krvi Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA/REVÚCA 18. apríla (WEBNOVINY) – Neuveriteľných 6,5 promile namerali policajti 32-ročnému vodičovi z okresu Turčianske Teplice. Muž skončil v nemocnici, nešlo o jeho prvý takýto prešľap za volantom. Policajti muža zastavili počas dopravnej akcie v obci Muráň v okrese Revúca.

Polícia musela privolať mužovi zdravotnícku pomoc

Citroën Xsara si policajti na ceste nemohli nevšimnúť, vodič mal zjavné problémy s riadením, auto prechádzalo z jednej strany na druhú. Po zastavení šofér nevládal s policajtmi komunikovať a ani nevedel predložiť žiadne doklady, informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková. Jeho totožnosť si museli preveriť na policajnom oddelení, pri dychovej skúške mu zistili 3,26 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte približne 6,5 promile. Keďže išlo o tak mimoriadne vysokú hodnotu alkoholu, policajti k mužovi privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, záchranári ho previezli do nemocnice. Pre alkohol prišiel muž vo februári o vodičský preukaz. Svoje správanie za volantom bude musieť v priestupkovom konaní vodič ešte dopravným policajtom vysvetliť.

Vodičské preukazy sa brali pre alkohol aj v Košickom kraji

Uplynulý týždeň si policajti aj v Košickom kraji posvietili na vodičov. Zamerali sa hlavne na dodržiavanie rýchlosti a alkohol za volantom. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, zadržali 29 vodičských preukazov, osem osvedčení o evidencii vozidla a jednu tabuľku s evidenčným číslom. Za alkohol a iné návykové látky prišlo o doklady päť vodičov. Na akcii sa zúčastnilo 89 policajtov dopravnej a 37 policajtov poriadkovej polície. Skontrolovali 1 096 vodičov, uložili 229 blokových pokút, 31 napomenutí a 20 priestupkov postúpili na spracovanie príslušnému orgánu. Cieľom akcie je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť na cestách. Polícia sprísnila kontrolu vodičov na požitie alkoholu a iných návykových látok aj poriadkovými hliadkami, uviedla Mésarová. Dopravné kontroly budú policajti v Košickom kraji vykonávať i naďalej.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné