Vyčistime si Slovensko, vyzýva Envirorezort

Vyčistime si Slovensko, vyzýva Envirorezort Ilustračné foto. Foto: SITA/Igor SvítokBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Ministerstvo životného prostredia pripravuje celoslovenskú akciu s názvom Vyčistime si Slovensko, plánuje sa tak zapojiť do Dňa Zeme, ktorý si ľudia na celom svete pripomínajú 22. apríla.

Envirorezort preto vzýva svoje rezortné organizácie, krajské a obvodné úrady životného prostredia, neziskové a mimovládne organizácie, základné a stredné školy ako aj súkromný sektor, aby sa zapojili do akcie zameranej na zbieranie odpadu, čistenie prírody a iné aktivity, ktorých cieľom je zvýšenie ekologického povedomia Slovákov.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu Beatrice Hudáková, ministerstvo k akcii spustilo aj internetovú stránku www.denzeme.eu.

Ministerstvo dodá rukavice i vrecia

„Ľudia dnes majú silný osobný vzťah k rôznym hmotným veciam, zaujímajú ich autá, domy, majetky. Málokedy ich však zaujíma vlastné okolie, príroda či životné prostredie, v ktorom žijú. Musíme si však uvedomiť, že to, čo dnes považujeme za samozrejmosť, sa v blízkej budúcnosti môže stať iba spomienkou,“ povedal minister životného prostredia József Nagy, podľa ktorého by preto ľudia mali životnému prostrediu venovať aspoň chvíľku času. Organizáciám, ktoré sa do akcie pridajú a zaregistrujú svoju aktivitu vyplnením formulára na webovej stránke ministerstvo pošle pracovné pomôcky. „Pri registrácii je možné požiadať aj o zaslanie pracovných pomôcok – rukavíc a vriec na odpad – ktoré sú príspevkom ministerstva k akcii Vyčistime si Slovensko,“ doplnil minister.

ZOO Bojnice ako odmena

Registrácia je možná od 28. marca do 13. apríla. Pre triedy základných a stredných škôl je navyše pripravená súťaž o niektorú z troch cien. Školáci môž vyhrať bezplatný vstup pre celú triedu do ZOO Bojnice aj s odborným výkladom, bezplatný vstup pre celú triedu do vybranej slovenskej jaskyne alebo celodenný výlet do Národného parku Muránska planina spojený s jazdou na koňoch a výstupom na Muránsky hrad.

Školy sa do súťaže môžu zapojiť zaslaním troch fotografií z čistenej lokality „pred“ ich upratovaním a „po“ ňom na e-mailovú adresu denzeme@denzeme.eu max. "Vítané je aj krátke video z mobilného telefónu alebo fotoaparátu. Víťazné triedy určí komisia zložená z odborných pracovníkov Ministerstva životného prostredia SR. Výsledky budú školám oznámené do 15. mája," uviedla Hudáková.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné