Vydarené rodinné preteky v Salamandre resort

Vydarené rodinné preteky v Salamandre resort Foto: Víťazné rodiny 6. ročníka Family Cup v obrovskom slalome na lyžiach – v strede Mančíkovci z Bojníc. BRATISLAVA 28. februára (WBN/PR) – Salamandra resort– Najväčšie rodinné športové podujatie na Slovensku – 6. ročník Family Cup, mal v sobotu v lyžiarskom stredisku Salamandra resort v Štiavnických vrchoch počas uplynulého víkendu svoje finále v obrovskom slalome. Účastníkov z celého Slovenska čakalo prekrásne slnečné počasie. Na oblohe nebol ani mráčik, bolo príjemne teplo a po silných celotýždňových mrazoch akoby sa zem zľahla. Lyžovačka v najmladšom lyžiarskom rezorte na Slovensku mala všetko, čo má mať. Účastníkov čakali upravené svahy, dobré služby, príjemní ľudia okolo, ktorí radi trávia čas pri pohybe a v prírode a už tradične dobrá rodinná nálada. Ako vždy prišlo veľa detí, zväčša s rodičmi, ale v mnohých rodinných tímoch nechýbali ani starí rodičia.
Samotné preteky boli tiež také, ako ich sľubovali organizátori – Občianske združenie Family Cup. Trať bola nenáročná, aby ju zvládli aj najmenšie deti, ktoré mohli podľa pravidiel na trati sprevádzať aj rodičia. O jej postavenie sa postaral Ivan Zámečník zo Sliača. Bez účinnej pomoci majiteľov strediska na čele so šéfom strediska Petrom Klauzom a zástupkyňami marketingu Lindou Benkovou a Miriam Jakabovou by sa však toto najväčšie rodinné športové podujatie dalo iba ťažko usporiadať.

Na štart napokon nastúpilo takmer 160 pretekárov, ktorí súťažili v ôsmich mužských a ôsmich ženských kategóriách. Vytvorili 46 trojčlenných rodinných tímov, ale niektoré rodiny prišli aj s viacerými členmi, ktorí súťažili vo svojich vekových kategóriách. Účasť bola teda už tradične pekná a opäť sa potvrdilo, že lyžovanie patrí spolu s plávaním k najpopulárnejším častiam päťdielnej série podujatia Family Cup. Po pretekoch sa mohli účastníci povoziť na krňačkách a v bufete všetkých čakal aj chutný obed.
Na záver pekného dňa nasledovalo odovzdávanie medailí v jednotlivých kategóriách. Tie boli tentokrát sladké – na zjedenie a mnohé tak aj rýchlo skončili. V rámci úsporných opatrení ich napiekla z perníku a ozdobila členka organizačného štábu Anna Hachlincová. Mimochodom bolo ich vyše 70.

Hlavnou cenou bol Rodinný pohár/ Family Cup v obrovskom slalome za rok 2011 si odniesla rodina Mančíkovcov z Bojníc. Staršiu generáciu v nej zastupoval otec Igor a mladšiu Bronislava a Martin. Druhé miesto patrí rodine Murárikovcov z Púchova, ktorú reprezentoval otec Anton s dcérami Martinou a Evou. Na tretej priečke skončili tiež Púchovčania – Športová rodina SR za roky 2008, 2009 a 2010, Veteškovci, ktorí pretekali v zložení rodičia Viktor a Ľubica s dcérou Viktóriou, ale mimo rodinného tímu súťažila aj dcéra Martina.

Odvážnym najmladším pretekárom, ktorý mal len dva roky, bol Branko Seleš. Cez bránky prešiel – tak ako to pripúšťajú pravidlá Family Cup pre kategóriu detí do 6 rokov – za pomoci svojho otca. Kým Branko bol z pochopiteľných dôvodov nováčikom Family Cup, najstarší pretekár Jozef Dámer z Prievidze, patrí k tradičným účastníkom tak pretekov v obrovskom slalome ako aj na horských bicykloch. Tohto roku bude mať 76 rokov.
A dostatočne bohatá bola aj tradičná tombola, kde vyhrali pekné ceny od víkendových rekreačných pobytov, lístkov do Vodného raja či kina CineMax, rôznych športových potrieb, oblečenia, lyžiarskych balíčkov až po 20 kg cukru a iných hodnotných cien všetky zúčastnené rodiny.

Informovala: Jana Janků, Občianske združenie Family Cup


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné