Výstavba infraštruktúry v zóne Juh v Nitre sa začne v máji

Výstavba infraštruktúry v zóne Juh v Nitre sa začne v máji ilustračná fotoFoto: SITA/Dušan HeinNITRA 20. apríla (WEBNOVINY) – Výstavba infraštruktúry v Priemyselnej zóne Juh v nitrianskej mestskej časti Krškany sa začne v máji. Dcérska spoločnosť mesta Nitrianska investičná s.r.o. na tento účel získala dotáciu z ministerstva hospodárstva 1,2 milióna eur. Poslúži na vybudovanie komunikácie v areáli, rozšírenie cesty I/64, vybudovanie prepojovacieho chodníka s vedecko-technologickým centrom firmy Muehlbauer, prekládku autobusovej zastávky a výstavbu bezpečnostného oplotenia zóny. S výstavbou sa pôvodne malo začať už v marci, bude to však až v máji. „Je to z dôvodu nového verejného obstarávania, ktoré na základe mandátnej zmluvy zabezpečuje MH Invest,“ informoval agentúru SITA konateľ Nitrianskej investičnej Marek Šesták. MH Invest je dcérska investičná spoločnosť Ministerstva hospodárstva SR.

Priemyselná zóna Juh je určená pre domácich malých a stredných podnikateľov. Na ploche zhruba štyroch hektárov sa doteraz etablovalo desať investorov, ktorí sa orientujú na ľahký priemysel. Okrem nich je v priemyselnej zóne na ďalších zhruba piatich hektároch vedecko-technologické centrum nemeckej firmy Muehlbauer Technologies. Nitrianska investičná pripravila ďalších 3,5 hektára, o ktoré chce zónu rozšíriť. Záujemcov o nové parcely už spoločnosť má. Pozemky mestu nepatria, Nitrianska investičná robí sprostredkovateľské zmluvy s vlastníkom pozemku a so záujemcom.

Spoločnosť Nitrianska investičná, s.r.o. bola podľa svojej internetovej stránky založená 13. februára 2007 uznesením nitrianskeho mestského zastupiteľstva. V Obchodnom registri SR je firma pod súčasným menom zapísaná od 6. marca 2007, predtým niesla názov Priemyselný park Nitra, s.r.o. od 22. januára 2005. Firma má základné imanie 6 639 eur. Prostredníctvom svojho portálu (www.nitrianskainvesticna.sk) vyzýva právnické aj fyzické osoby na spoluprácu pri nehnuteľnostiach na prenájom, predaj alebo inovácie.

SITA


Pridat.eu