Výstavba obchvatu mesta Handlová sa predĺži o štyri mesiace

Výstavba obchvatu mesta Handlová sa predĺži o štyri mesiace em>Foto: SITA/Rastislav OvšonkaTRENČÍN 29. decembra (WEBNOVINY) – Budovanie obchvatu Handlovej bude trvať o štyri mesiace dlhšie, než bolo pôvodne naplánované. Dôvodom sú povodne, ktoré spomalili stavebné práce. Obchvat mal byť hotový už tento rok, nakoniec by mal byť dokončený až v apríli 2011.

Mestu Handlová doručili 20. decembra oznámenie o začatí konania o zmene stavby pred dokončením. Tá spočíva práve v predĺžení výstavby „Malého obchvatu“ zo 16 mesiacov na 20 mesiacov. Krajský úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Trenčíne vydal 14. decembra na žiadosť Slovenskej správy ciest – Investičnej výstavby a správy ciest Žilina rozhodnutie o predčasnom užívaní cestného obchvatu v centre Handlovej. Dovtedy, kým obchvat skolaudujú, bude premávka v smere od Prievidze vedená po jestvujúcej ceste. Znamená to, že vozidlá budú aj naďalej jazdiť cez Námestie baníkov. Vozidlá v smere od Žiaru nad Hronom už budú jazdiť po novovybudovanej ceste.

Výstavba obchvatu cesty I. triedy mimo centra Handlovej by mala stáť 2,2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Slovenská správa ciest ako investor vybrala vo verejnej súťaži spomedzi deviatich prijatých ponúk za zhotoviteľa stavebných prác spoločnosť Strabag, s.r.o. Bratislava. Rozhodovala najnižšia cena, začiatočná predpokladaná hodnota zákazky predstavovala 3,63 mil. eur bez dane. Investícia je financovaná zo štátneho rozpočtu. Zmluva o vykonaní prác na stavbe obchvatu bola uzatvorená 26. augusta.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné