Vystúpenia Peerovej sa asi aj v 2011 nezaobídu bez protestov

Vystúpenia Peerovej sa asi aj v 2011 nezaobídu bez protestov Šahar PeerováFoto: SITA/AP AUCKLAND 29. decembra (WEBNOVINY) – Vystúpenia izraelskej tenistky Šahar Peerovej na južnej pologuli sa zrejme ani na začiatku roka 2011 nezaobídu bez protestov aktivistov, ktorý v štartoch tejto hráčky vidia príležitosť vyjadriť svoju nevôľu nad dianím v Pásme Gazy.

Portál TVNZ priniesol tvrdenie "známej firmy" Johna Minta, že figurovanie Peerovej na prihláškach na turnaj do austrálskeho Brisbane je len maskovacím manévrom a Izraelčanka údajne v poslednej chvíli dostane voľnú kartu na súbežné podujatie WTA Tour ASB Classic v novozélandskom Aucklande.

"Keď bola naposledy na Novom Zélande, médiá ju vykresľovali ako nevinnú a apolitickú mladú športovkyňu, ktoré si len robí svoju prácu na kurte a je neprávom obťažovaná protestujúcimi. Očakávam, že teraz novinári poskytnú vyváženejší obraz," skonštatoval Minto. Podľa organizátorov podujatia však ide o nezmysel a Peerová naozaj nebude v Aucklande hrať.

Politicky podfarbené protesty proti účasti Peerovej na Novom Zélande tento rok viedli k ôsmim zadržaniam. Rozruch sprevádzal aj duel Izraelčanky s Magdalénou Rybárikovou, ktorá po prehre uviedla: "Nebola som dostatočne koncentrovaná. Myslela som na tie veci naokolo a nie na tenis." WTA vlani za nevpustenie Peerovej do Spojených arabských emirátov pohrozila organizátorom turnaja v Dubaji vyškrtnutím podujatia z termínovej listiny a udelila im pokutu 300 000 USD.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné