Z obchodu v JAR zachránili pred istou smrťou 2000 žiab

Z obchodu v JAR zachránili pred istou smrťou 2000 žiab Ilustračné foto. Foto: SITA/APBRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Policajti počas razie v obchode s rybárskymi potrebami v juhoafrickom meste Vereeniging zachránili približne 2000 žiab, ktoré predávali ako živé nástrahy.

Políciu do obchodu Solly’s Anglers Corner zavolali predstavitelia ochranárskej organizácie National Council of Societies for the Prevention of Cruelty to Animals (NSPCA) po tom, čo ich vedúci predajne odmietol vpustiť dnu. "Podmienky, v ktorých žaby držali, boli otrasné. Voda bola špinavá, žaby ležali jedna na druhej, pričom tie naspodku nádrží sa dusili," uviedol po razii Jaco Pieterse z NSPCA. Vyslobodené žaby členovia NSPCA následne vypustili späť do voľnej prírody.

"Ľudia používajú žaby ako živé nástrahy celý rok, ale počas vianočných sviatkov sa ich predá najviac, pretože viac ľudí chodí na ryby," dodal Pieterse, podľa ktorého môžu voči majiteľom inkriminovaného obchodu vzniesť obvinenia z chovu živočíchov v nevhodných podmienkach.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné