Za dve fľaše vodky sa vyhrážal barmanke

Za dve fľaše vodky sa vyhrážal barmanke Ilustračné foto SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Obvinenie z lúpeže si vyslúžil 36-ročný muž z Dvorov na Žitavou v okrese Nové Zámky, ktorý v utorok vyvolal incident v miestnej herni. Hneď ako vkročil do herne, išiel rovno ku chladničke a vyhádzal z nej plechovky piva. Od barmanky pýtal vodku, lebo inak jej ublíži. Dvadsaťjedenročná žena mu v obave o svoj život vydala dve litrové fľaše vodky. Muž pozbieral pivá z podlahy a pýtal ešte cigarety. Mladá barmanka mu musela všetko zabaliť a muž bez zaplatenia odišiel. Majiteľovi spôsobil škodu za viac ako 40 eur, pri incidente nebol nikto zranený. Len zopár hodín po skutku páchateľa zadržali a obvinili. Za zločin lúpeže mu hrozí tri až osem rokov väzenia. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného.

Agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

S nožom v ruke sa vyhrážal exmanželke
Trebišovskí policajti obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania 45-ročného muža z Trebišova, ktorý sa v stredu na Podjavorinskej ulici v Trebišove s nožom v ruke vyhrážal svojej 39-ročnej exmanželke. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, muž sa násilím pokúšal dostať do bytu, vulgárne nadával a vyhrážal sa žene, že ak sa dostane do bytu, tak ju zabije. "U ženy vzbudil dôvodnú obavu, že svoje vyhrážky aj uskutoční," dodala Mésarová. Obvineného muža umiestnili do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Týral svoju matku, skončil v cele
Až osem rokov za mrežami môže stráviť 32-ročný Július z Košíc, ktorého vyšetrovateľ obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Podľa informácií košickej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej muž svoju 71-ročnú matku od roku 2009 psychickými aj fyzickými týral. Júliusa umiestnili do cely policajného zaistenia, za tento čin mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov, dodala Mésarová.

Polícia začala stíhať neznámeho páchateľa pre lúpež
Policajný vyšetrovateľ z Trenčína začal v stredu trestné stíhanie pre zločin lúpeže voči neznámemu páchateľovi. Neznámy páchateľ vošiel v stredu podvečer do stávkovej kancelárie v Trenčíne, pristúpil k obslužnej priehradke, za ktorou stála 53-ročná zamestnankyňa. Z vrecka bundy vytiahol strelnú zbraň, namieril ju na zamestnankyňu a vyzval ju, aby mu dala peniaze Táto z obavy o svoj život páchateľovi dala 320 eur. Páchateľovi za uvedený skutok hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov, informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová. Dodala, že trenčianska polícia s cieľom zabrániť tejto trestnej činnosti posilnila službu policajtov nielen v uniforme, ale aj v civilnom odeve.


Pridat.eu



RSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára





* tieto polia sú povinné