Za útok na autobus s tímom Toga na 24 rokov do väzenia

Za útok na autobus s tímom Toga na 24 rokov do väzenia Foto: SITALUANDA 29. decembra (WEBNOVINY) – V Angole v stredu odsúdili na 24 rokov odňatia slobody muža zapleteného do ozbrojeného útoku na konvoj s autobusom togskej futbalovej reprezentácie pred začiatkom januárového Afrického pohára národov. "Joao Antonio Puati dostal trest na 24 rokov," potvrdil právnik Jose Manuel. Druhého obvineného Daniela Simbu súd oslobodil.

Pri prestrelke v regióne Cabinda zahynuli dvaja členovia realizačného tímu Toga a postrelili pri ňom reprezentačného brankára. K zodpovednosti sa prihlásila ozbrojená frakcia Frontu za oslobodenie regiónu Cabinda (FLEC). Vláda Toga na incident zareagovala nariadením, aby sa výprava vrátila do vlasti. Národný tím Toga následne z kontinentálneho šampionátu vylúčili.

Generálny prokurátor v angolskom meste Cabinda iba pred týždňom oslobodil z väzenia štyroch aktivistov za ľudské práva, ktorí si odpykávajú trest v súvislosti s ozbrojeným útokom. Aktivisti putovali do väzenia za to, že disponovali dokumentmi týkajúcimi sa FLEC a cestovali do Paríža, kde sa mali stretnúť s vodcami hnutia.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné