Začal nový tender na stavbu mosta v Trenčíne za 60 mil. eur

Začal nový tender na stavbu mosta v Trenčíne za 60 mil. eur Ilustračné foto: SITA/Richard NemecBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Slovenská správa ciest po viac ako roku opäť vyhlásila verejnú súťaž na stavbu nového cestného mosta v Trenčíne. Stavebné práca za predpokladanú cenu 60,36 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty sú naplánované na 1 095 dní od uzavretia zmluvy s vybraným dodávateľom. Cestári plánujú stavbu mosta cez Váh spolufinancovať z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu v rámci Operačného programu Doprava.

Záujemcovia majú požiadať o súťažné podklady do 20. apríla, lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 22. júna. Uchádzači musia preukázať obrat zo stavebnej výroby v predošlých troch rokoch v objeme vyše 25 mil. eur bez dane. Zoznam stavebných prác podobného charakteru a rozsahu, vykonaných v uplynulých piatich rokoch, má zahŕňať najmenej jednu zákazku so zmluvnou cenou najmenej 18 mil. eur bez dane. Suma zmluvných cien ostatných uskutočnených stavieb v rokoch 2008 až 2010 musí byť minimálne 60 mil. eur bez dane. Uchádzač v pozícii hlavného zhotoviteľa musí mať skúsenosť s výstavbou najmenej dvoch mostov v dĺžke nad 100 metrov počas predchádzajúcich päť rokov.

Pôvodnú verejnú súťaž na stavbu mosta v Trenčíne nariadil Úrad pre verejné obstarávanie zrušiť vlani v máji. Slovenská správa ciest podľa úradu porušila pri súťaži zákon o verejnom obstarávaní a nedostatky mohli mať zásadný vplyv na jej výsledok. Odhadované náklady vtedy dosahovali 51,32 mil. eur bez dane. Predpokladaná cena stavby mosta od vyhlásenia predchádzajúceho tendra v novembri 2009 vzrástla o 18 %. "Vo zvýšenej predpokladanej cene za stavebné práce je zohľadnená inflácia," zdôvodnila nedávno nárast odhadovaných nákladov na stavbu trenčianskeho mosta hovorkyňa Slovenskej správy ciest Iveta Fedorová. "Stavebné práce začnú po ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby a schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok," dodala.

Výstavba trenčianskeho mosta bola pôvodne plánovaná na štyri roky. Stavba bola zaradená v zozname širšieho zásobníka projektov ciest prvej triedy v programovom období 2007 až 2013, ktoré majú byť spolufinancované zo zdrojov Európskej únie.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné