Zamestnanci Allianz – SP venovali vyše 7000 eur pre Japonsko

Zamestnanci Allianz – SP venovali vyše 7000 eur pre Japonsko BRATISLAVA 31. marca (WBN/PR) – Hrozná prírodná katastrofa v Japonsku, ktorej dozvuky doznievajú ešte aj teraz, vyvolala u zamestnancov Allianz – Slovenskej poisťovne silnú odozvu. Tí sa preto rozhodli zapojiť do celosvetovej pomoci, ktorá smeruje všetkým postihnutým katastrofou. Zamestnanci zorganizovali dobrovoľnú zbierku na pomoc zemetrasením a cunami postihnutému Japonsku, do ktorej sa mohli zapojiť ľubovoľne vysokým príspevkom. Spoločne vyzbierali 7059 eur, ktoré sa rozhodli venovať Japonskému Červenému krížu.

Dobrovoľnej zbierky na pomoc postihnutým katastrofou v Japonsku sa zúčastnilo 421 zamestnancov, čo je vyše 21 percent zo všetkých zamestnancov Allianz – SP. Priemerná výška príspevku bola takmer 17 eur. Najčastejšie darovanou sumou bolo 10 eur, keď až 176 zamestnancov prispelo práve takýmto príspevkom. Ostatní prispeli sumami od 2 do 200 eur.

Zamestnanci spoločnosti Allianz z celého sveta sa rozhodli venovať dary obyvateľom Japonska. Spoločnosť Allianz SE tak zozbiera príspevky v celkovej výške až do 30 miliónov jenov (približne 270-tisíc eur). Zbierka podporí japonský Červený kríž pri jeho snahe pomôcť postihnutým zemetrasením a cunami. Okrem toho spoločnosť poskytne v rámci firemného grantu ďalších 30 miliónov jenov, ktoré budú použité na konkrétne projekty v snahe zmierniť utrpenie veľkej časti postihnutých ľudí. Tieto projekty budú identifikované v úzkej spolupráci s lokálnymi pobočkami spoločnosti Allianz v Japonsku v priebehu nasledujúcich týždňov.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné