Zamestnancom ZSSK Cargo v tomto roku platy neporastú

Zamestnancom ZSSK Cargo v tomto roku platy neporastú Cargo SlovakiaFoto: SITA/Ivan FleischerBRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Zamestnancom Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. (ZSSK Cargo) sa v tomto roku mzdy nebudú zvyšovať. Vyplýva to z kolektívnej zmluvy, na ktorej sa dohodlo vedenie firmy s odborovými centrálami. “Odbory po náročných rokovaniach a vysvetlení nepriaznivej ekonomickej situácie v spoločnosti súhlasili s nulovým smerným rastom miezd v tomto roku. Nulový rast miezd pre tento rok je významným kompromisom, požiadavky na rast platov by totiž mohli ohroziť samotnú existenciu spoločnosti,“ uviedol v utorok hovorca spoločnosti ZSSK Cargo Martin Halanda.

V novej kolektívnej zmluve zostali podľa Halandu zachované podmienky odstupného a odchodného pre zamestnancov v závislosti od počtu odpracovaných rokov až do výšky piatich mesačných platov. “Vedenie ZSSK Cargo podpíše podnikovú kolektívnu zmluvu na tento rok s odborovými centrálami v stredu na pôde Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR,“ konštatoval Halanda.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia vznikla začiatkom roka 2005 rozdelením Železničnej spoločnosti, a.s. na dve samostatné spoločnosti, pričom prevzala jej aktivity v oblasti nákladnej železničnej prepravy. Spoločnosť eviduje základné imanie 401,65 mil. eur.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné