Zamestnancov Trnavských vodární obvinili z korupcie

Zamestnancov Trnavských vodární obvinili z korupcie Foto: Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Dvoch zamestnancov Trnavskej vodárenskej spoločnosti, 57-ročného Františka M. a 51-ročného Zdenka M., obvinila polícia z korupcie.

Prípad oznámil starosta, od ktorého si dvojica pýtala úplatok 1 200 eur za to, že upravia skutočný stav vodomeru v prospech obce. Polícia zaistila jedného z obvinených priamo po preberaní úplatku od starostu, ktorý spolupracoval s políciou.

Obvineným hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov, stíhaní sú na slobode. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Dobiášová. Začiatkom januára tohto roka robila Trnavská vodárenská spoločnosť odpočet vodomeru v reštaurácii, ktorá je majetkom obecného úradu obce v Trnavskom okrese. Podľa informácií polície už vtedy František M., poverený pracovník vodární, navrhol zamestnankyni obecného úradu, že za úplatok tisíc eur neurobia odpočet skutočného stavu vodomeru.

Začiatkom marca tohto roka túto požiadavku na obecnom úrade zopakoval. Tentoraz žiadal za úpravu vodomeru úplatok od starostu obce. Jeho požiadavka už bola vyššia. Žiadal 1 200 eur, pretože časť peňazí mala byť pre kolegu Zdenka M., ktorý mal fyzicky vodomer vymeniť. Starosta obce kontaktoval Úrad boja proti korupcii. V ďalšom postupe s políciou spolupracoval.

Do obce prišli zamestnanci vodární opäť koncom marca. Zdenko M. vodomer vymenil a vystavil montážny list, pričom v ňom uviedol stav vodomeru o sedemtisíc metrov kubických menej ako bol pôvodný. Urobil tak v rozpore so záujmami vodárenskej spoločnosti v prospech obce. František M. navštívil starostu obce. Tu ho zadržali policajti Úradu boja proti korupcii priamo po prevzatí žiadaného úplatku 1 200 eur.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné