Záporné predaje vykázali iba fondy peňažného trhu

Záporné predaje vykázali iba fondy peňažného trhu Foto: SITA/APBRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – Podielové fondy skončili v uplynulom týždni s kladnými čistými predajmi vo výške 4,4 mil. eur. Fondy v správe členov Slovenskej asociácie správcovských spoločností zaznamenali celkové predaje za 31,1 mil. eur a spätné nákupy vo výške 26,7 mil. eur. Z jednotlivých typov fondov pritom ako jediné skončili v mínuse fondy peňažného trhu, a to v objeme 1,5 mil. eur.

Najvyššie čisté predaje vo výške 2,9 mil. eur zaznamenali v uplynulom týždni fondy z kategórie iné. Zmiešané fondy skončili s predajmi v objeme 1,7 mil. eur, fondy fondov vykázali čisté predaje za 471,9 tis. eur a špeciálne fondy nehnuteľností zaznamenali predaje za 365,4 tis. eur. Celkové predaje prevýšili spätné nákupy aj v prípade akciových fondov, a to o 309,4 tis. eur, pričom dlhopisové fondy zaznamenali predaje za 122,5 tis. eur.

Najvyššie čisté predaje z jednotlivých správcovských spoločností zaznamenal v uplynulom týždni Tatra Asset Management, ktorý vykázal predaje za 3,5 mil. eur. VÚB Asset Management skončil s predajmi za 2,1 mil. eur a AXA zaznamenala predaje v objeme 529,5 tis. eur. Z jednotlivých fondov zaznamenal najvyššie predaje CP Zaistený fond I VÚB Asset Managementu, a to vo výške 3,1 mil. eur.

Podrobné údaje o výkonnosti podielových fondov v 15. týždni nájdete na:

http://www.webnoviny.sk/download/1046/udaje-o-vykonnosti-podielovych-fondov.xls


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné