Záujem o Škodu Octavia sa nasýtil, ceny sa znižujú

Záujem o Škodu Octavia sa nasýtil, ceny sa znižujú BRATISLAVA 19. apríla (WBN/PR) – Cena najobľúbenejšieho domáceho auta – Škoda Octavia druhej generácie – sa tento rok znížila oproti minuloročnej jari o 8 % až 10 %, čo je najviac zo všetkých škodoviek. „Zdá sa, že záujem o tento model už konečne začína byť v rovnováhe s ponukou,“ povedal Regional Sales Manager AAA AUTO pre Slovensko Rudolf Krčmář. Ešte vlani bol podľa neho v slovenských autobazároch záujem o Octaviu II dvakrát vyšší ako ponuka, čo zvyšovalo jej cenu.

Momentálne sa ceny Škody Octavia II dostali pod úroveň 5 900 eur. „Motoristi tak konečne môžu získať ojazdenú Octaviu za reálnu cenu, ktorá zodpovedá porovnateľným modelom iných značiek,“ konštatoval Rudolf Krčmář.

V súčasnosti pribúda záujemcov, ktorí v autobazároch vyhľadávajú zachovanú Octaviu špeciálne s motorom 1.9 TDI. Tento legendárny štvorvalec bol totiž na začiatku tohto roka vyradený z ponuky pri nových škodovkách, pretože nespĺňal prísnejšiu emisnú normu EURO 5.
„Nový motor 1.6 TDI, ktorý nahradil v Octavii predošlý, má síce papierovo zhodné parametre, ale jeho ťah v praxi nie je taký silný. Preto sa viacerí záujemcovia o Octaviu vracajú späť k pôvodnému motoru 1.9 TDI, ktorý je dnes možné získať jedine na trhu s ojazdenými autami,“ vysvetľuje Rudolf Krčmář.

Skupina AAA AUTO v súčasnosti ponúka na Slovensku okolo 500 Octavií vo všetkých cenových úrovniach. Celkom majú autocentrá viac než 1 500 vozidiel Škoda na sklade, čo predstavuje najširšiu ponuku na trhu.

Skupina AAA AUTO pôsobí na trhu už 19 rokov. V súčasnej dobe prevádzkuje sieť 25 pobočiek v Českej republike a na Slovensku. V septembri 2007 vstúpila holandská materská spoločnosť AAA Auto Group N.V. na burzy cenných papierov v Prahe a Budapešti. Podľa neauditovaných výsledkov predala v roku 2010 skupina AAA AUTO 39 530 automobilov. V minulom roku zvíťazila AAA AUTO v nezávislom spotrebiteľskom teste autobazárov denníka Mladá Fronta DNES a webové stránky www.aaaauto.cz sa umiestnili na prvom mieste medzi automobilovými firmami v súťaži Web Top 100.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné