Žilinský Aupark čaká na povolenie k stavbe ciest

Žilinský Aupark čaká na povolenie k stavbe ciest Nové nákupné centrum Aupark v Žiline. Ilustračné foto.Foto: SITA/Ján GrajciaríkŽILINA 29. marca (WEBNOVINY) – Doposiaľ neskolaudovaný no od októbra fungujúci žilinský Aupark ešte stále čaká na povolenie stavebného úradu, aby mohol dať do poriadku príjazdové cesty a päť susediacich križovatiek.

Kolaudácia je pozastavená práve pre chýbajúcu dopravnú infraštruktúru, obchodno-zábavné centrum za 67 miliónov eur v októbri otvorili pre verejnosť na základe povolenia o predčasnom užívaní.

„Mestskému stavebnému úradu sme doložili všetku potrebnú dokumentáciu a v súčasnosti beží stavebné konanie na okolité komunikácie. Predpokladáme, že do mesiaca bude právoplatné, no a následne sme pripravení splniť svoj záväzok a dobudovať okolité komunikácie. Radi by sme tak urobili v letných mesiacoch, pretože vtedy je záťaž na dopravu najmenšia, a tiež plánujeme konať v súčinnosti a po dohode s mestom,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa žilinského Auparku Mária Juritková.

Na dobudovanie s Auparkom súvisiacej dopravnej infraštruktúry ráta investor s nákladmi zhruba dva milióny eur. V súvislosti so sprevádzkovaním Auparku bez dobudovania dopravnej infraštruktúry sa často diskutovalo o možnom kolapse už aj tak prehustenej dopravy v centre Žiliny.

Výraznejšie problémy Žilina v tejto súvislosti zatiaľ nepocítila. S výstavbou Auparku na bývalom žilinskom Námestí Ľudovíta Štúra začali v júli 2007, odvtedy sa s investorom súdili susediaci hotel aj mesto. Žilinská radnica podala žalobu na súd o určenie neplatnosti zmluvy, ktorou niekdajšie vedenie Jána Slotu predalo Štúrovo námestie. Okresný súd v tejto veci rozhodol v prospech Auparku.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné