Zomrel Michael Sarrazin z filmu Kone sa taktiež strieľajú

Zomrel Michael Sarrazin z filmu Kone sa taktiež strieľajú Ilustračné foto. Foto: Ilustračné foto SITA, APBRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – V nedeľu 17. apríla skonal vo veku 70 rokov kanadský herec Michael Sarrazin, známy predovšetkým z filmu Kone sa taktiež strieľajú (1969) režiséra Sydneyho Pollacka. Herec zomrel v Montreale, príčinou úmrtia bola rakovina.

Michael Sarrazin, celým menom Jacques Michel André Sarrazin, sa narodil 22. mája 1940 v Quebecu, odkiaľ sa jeho rodina neskôr presťahovala do Montrealu.

Jeho prvým celovečerným filmom bol western Prestrelka v Abilene (1967), medzi jeho ďalšie známe snímky patria Tárač (1967), Cesta do Shiloh (1968), Príjemná vychádzka (1968) alebo Tak mi niekedy napadne (1970).

V Príjemnej vychádzke si zahral spolu s Jacqueline Bisset, s ktorou následne 14 rokov tvoril pár. V posledných rokoch svojho života účinkoval predovšetkým v seriáloch, jeho poslednou snímkou bol kanadský televízny film Vianočný zbor (2008). Pred 10 rokmi sa z USA presťahoval späť do Montrealu, aby bol bližšie k svojim dcéram Catherine a Michelle.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné