Zomrel syn Alexandra Dubčeka

Zomrel syn Alexandra Dubčeka Zosnulý poslanec Peter Dubček.Foto: SITABRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Vo veku 61 rokov zomrel 30. marca po ťažkej chorobe poslanec Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Peter Dubček. Agentúru SITA informovala hovorkyňa kraja Iveta Tyšlerová. Syn významného slovenského politika Alexandra Dubčeka Peter sa narodil 18. februára 1950. Mal jedného syna, a so svojou rodinou žil na Pribišovej ulici v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Peter Dubček bol od roku 2005 poslancom Bratislavského samosprávneho kraja za volebný obvod Bratislava IV.

Sústrasť pozostalým a úctu zosnulému poslancovi Petrovi Dubčekovi môžu kolegovia, priatelia i verejnosť podľa predsedu kraja Pavla Freša vyjadriť podpisom do kondolenčnej knihy vo vstupnej hale Úradu Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej ulici v Bratislave. Posledná rozlúčka so zosnulým bude 6. apríla o 11:00 v bratislavskom krematóriu.

Predseda kraja Pavol Frešo prijal správu o náhlom odchode Petra Dubčeka s pohnutím. "Meno Petra Dubčeka navždy zostane v spomienkach širokej verejnosti nielen v rámci Bratislavského kraja, ale celého Slovenska, ako aj v zahraničí," píše župan. Podľa jeho slov si svedomitým a poctivým prístupom Peter Dubček získal prirodzený rešpekt a uznanie aj v rámci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a svojím celoživotným dielom nadviazal na tradíciu slávneho mena Dubčekovcov.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné