Zomrela česká herečka Zuzana Šavrdová

Zomrela česká herečka Zuzana Šavrdová Zuzana Šavrdová v hre Malá hudba mociFoto: rozhlas.czBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Vo veku 65 rokov zomrela v noci na dnes česká divadelná, televízna a filmová herečka Zuzana Šavrdová. Dlhoročná členka činohry Národného divadla v Prahe skonala po dlhej chorobe v jednej z pražských nemocníc. Informoval o tom hovorca činohry Národného divadla Tomáš Staněk.

Zuzana Šavrdová sa narodila 6. júna 1945 v Prahe a študovala na hudobno-dramatickom oddelení Pražského konzervatória, štúdium však nedokončila. Po škole najprv pôsobila v činohernej skupine Umeleckého súboru Ministerstva vnútra, neskôr sa stala sólistkou operety v Hudobnom divadle v Karlíne. Odtiaľ v roku 1972 prešla do Národného divadla, kde účinkovala napríklad v predstaveniach Skrotenie zlej ženy a Henrich IV. od Williama Shakespeara alebo Revízor od Nikolaja Gogoľa.

Na filmovom plátne debutovala v roku 1964 v snímke Starci na chmelu, účinkovala taktiež vo viacerých televíznych inscenáciách a seriáloch. Jej poslednými filmami boli Ro(c)k podvraťáků (2006), Sněženky a machři po 25 letech (2008), Hlídač č. 47 (2008) a Kawasakiho ruža (2009).

Informácie zverejnila webstránka novinky.cz.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné