Zomrela múza Boba Dylana

Zomrela múza Boba Dylana Foto: Ilustračné foto SITA, APBRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Vo veku 67 rokov zomrela Suze Rotolo, niekdajšia priateľka a inšpirácia mnohých ľúbostných piesní Boba Dylana.

Dylan a Rotolo spolu začali chodiť ako tínedžeri v roku 1961. Po ich stretnutí opísal Dylan Rotolo vo svojej knihe Chronicles ako tú najerotickejšiu bytosť, akú v živote videl.

Priateľka inšpirovala jeho piesne ako napríklad Don’t Think Twice, It’s Alright, Boots of Spanish Leather, Tomorrow Is A Long Time a po spevákovom boku sa objavila na obale albumu The Freewheelin’ Bob Dylan (1963).

Pár sa rozišiel v roku 1963 po tom, čo sa na verejnosť dostali správy o Dylanovej afére s Joan Baez. Viac než štyridsať rokov Rotolo o Dylanovi nehovorila, vyjadrila sa až pre dokument Martina Scorseseho No Direction Home: Bob Dylan (2005). V roku 2009 prezradila viac vo svojich memoároch A Freewheelin Time: A Memoir of Greenwich Village in the Sixties. Po vzťahu s Dylanom sa Rotolo vydala za filmového strihača Enza Bartoccioliho, ktorému porodila syna Lucu. Informáciu zverejnila webová stránka www.music-news.com


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné